Upadłość konsumencka - na czym polega?

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, którego celem jest oddłużenie niewypłacalnego konsumenta. Takie postępowanie można przeprowadzić bez względu na wysokość długów oraz czas zwłoki w spłacie zobowiązań. Oddłużenie, następuje poprzez całkowite lub częściowe umorzenie długów.

Całkowite umorzenie długów stosuje w bardzo trudnej sytuacji finansowej dłużnika, natomiast przy częściowym umorzeniu długów ustala się tzw. plan spłaty wierzycieli, który Sąd dostosuje do realnych możliwości finansowych upadłego. Należy zaznaczyć, że umorzeniu nie podlegają zobowiązania alimentacyjne, obowiązek naprawienie szkody wynikającej z przestępstwa lub wykroczenia, czy też renty odszkodowawcze. Wniosek o ogłoszenie upadłości może zostać skierowany przez konsumenta, a także osobę która zakończyła prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej.

Zapraszamy Państwa do naszej kancelarii

W ramach pierwszego spotkania ustalimy sposób w jaki możesz zostać oddłużony. Spotkasz się i porozmawiasz ze specjalistą, a wszelkie nasze działania odbywają się pod nadzorem licencjonowanego doradcy restrukturyzacyjnego (syndyka)". Koszt takiej konsultacji to tylko 50,00 zł. Decydując się na dalszą współpracę, dostosujemy cenę naszych usług do Państwa możliwości finansowych. Zaproponowana kwota naszych usług jest dla Państwa bezpieczna i nie zawiera ukrytych kosztów oraz opłat dodatkowych.

 

Sprawdź nas i sam się przekonaj.

Zapraszamy,
umów z nami termin spotkania.

tel. 512 810 810