Upadłość gospodarcza w Żywcu

Zgodnie z prawem, przedsiębiorca to osoba fizyczna, prawna bądź niebędąca osobą prawną jednostka organizacyjna, prowadząca w imieniu własnym działalność gospodarczą lub zawodową. Każdy funkcjonujący na rynku przedsiębiorca, zarówno ten prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, jak i mający duże przedsiębiorstwo, obarczony jest ryzykiem upadłości gospodarczej.

To, jakie warunki muszą zostać spełnione, żeby zaistniał taki stan rzeczy, określa Ustawa z dnia 28.02.2003 r. „Prawo upadłościowe i naprawcze”. Zgodnie z nią, ogłoszenie upadłości staje się możliwe, jeśli:

– pojawia się niewypłacalność przedsiębiorcy, czyli utrata zdolności do wywiązywania się z koniecznych zobowiązań pieniężnych,

– posiadany majątek dłużnika wystarcza na pokrycie kosztów związanych z postępowaniem upadłościowym oraz, choć w pewnej mierze, na pokrycie zobowiązań wobec wierzycieli,

– dłużnik posiada co najmniej dwóch wierzycieli.

 

Pomoc w przeprowadzeniu upadłości gospodarczej w Żywcu

W przypadku niewypłacalności firmy warto skorzystać z pomocy profesjonalnych doradców, mających doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu spraw. Nasza kancelaria oferuje kompleksowe wsparcie przedsiębiorcom, potrzebującym doradztwa w zakresie upadłości oraz oddłużenia. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, dobierając rozwiązanie najlepsze w konkretnej sytuacji. Jeśli i Państwa dotyczy temat, jakim jest upadłość gospodarcza Żywiec to jedno z miast, w którym mogą Państwo skorzystać z usług świadczonych przez naszą kancelarię. Zapraszamy do kontaktu.

Sprawdź nas i sam się przekonaj.

Zapraszamy,
umów z nami termin spotkania.

tel. 512 810 810